DOĞU KARADENİZ HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN TAM ZAMANI/HER HAFTA ÇIKIŞLI

DOĞU KARADENİZ HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN TAM ZAMANI 

 

TUR GÜZERGAHIMIZ: AMASYA SAMSUN -ORDU -GİRESUN TRABZON -UZUNGÖL – SÜRMENE - HOPA BATUM DÖNÜŞ : AYDER RİZE  ZİGANA GÜMÜŞHANE SİVAS  GAZİANTEP

 

1.GÜN HAREKET TARİHİ: PAZARTESİ AKŞAM ÇIKIŞLI.  

SALI GÜNÜ KARADENİZ GEZİSİ BAŞLIYOR 2.GÜN / AMASYA SAMSUN : İlk durağımız Amasya ve sabah kahvaltısı(ekstra) sonrası Selçuklu Medresesi, Osmanlı Saat Kulesi, Yeşilırmak kenarında Şehzadeler Konağı(müze kartı) ve Yıldırım Beyazıt Cami ve Külliyesi, Minyatür Amasya Müzesi gezisi sonrası otobüsümüze binerek Samsun'a gidiyoruz. Öğle vakti yemek (ekstra) molasını veriyoruz. Akabinde Bandırma Vapuru (2tl) gemisi, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtını gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için Samsun’daki otelimize geçiyoruz.

ÇARŞAMBA

3.GÜN: ORDU GİRESUN TRABZON:  Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Karadeniz sahil yolundan Ordu'ya hareket. Termede Ulusoy tesislerinde mola veriyoruz. Amazon Kadını heykeli önünde resim çekilerek Ordu'da Boztepe'ye teleferikle çıkarak şehri ve denizi adeta uçaktan seyreder gibi izliyoruz. Teleferikle tekrar aşağı indikten sonraki durağımız olan Giresun Fiskobirlik fabrika satış mağazasında fındık alış veriş zamanını veriyoruz. Akabinde Giresun şehir merkezinden geçerek Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Akçaabat’a Akçaabat köfte yemek imkanı(ekstra), ardından Atatürk Köşkü'ne çıkıyoruz Atatürk Köşkü'nü gezdikten sonra Trabzon telkari gümüşü için alış veriş zamanı vererek Trabzon merkezdeki Ayasofya Cami müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Yomra'daki otelimize geçiyoruz. Not: İsteğe Bağlı olarak Trabzon’da Muhteşem mehtap manzarası eşliğinde tekne turu (ekstra)

 

PERŞEMBE

4.GÜN/ UZUNGÖL SÜRMENE :  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeşilin her tonunun barındıran manzaralar arasından ilk durak yerimiz olan meşhur Sürmene bıcağı alış veriş zamanı öğle yemeği için Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl'de serbest zaman ardından Ayder'e çıkıyoruz. Ayder'de serbest zaman.. Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve Kaçkar Dağları'nın muhteşem manzarasını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Ayder'deki otelimize geçiyoruz.

 

CUMA

5.GÜN/ HOPA SARP GÜRCİSTAN BATUM : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Ayder Yaylasından ayrılıyoruz. Fırtına Deresi Osmanlı Taş Köprüsünden geçip çay bahçeleri manzarasıyla Hopa'ya varıyoruz. Hopa’dan Sarp sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerinden sonrası ACERA Özerk Bölgesinin başkente Batum’a geçiyoruz. İlk durağımız paralaramızı gürcü parası LARİ ye çevireceğimiz dövizcilerde duruyoruz. Ardından kilise ve maydanı gezerek Batum sahiline gidiyoruz. Orda vereceğimiz serbest zaman sonrası tekrar otobüsümüze binerek türk restauranta öğle yemeği (ekstra) zamanı veriyoruz. Sarp sınır kapısından geçiyoruz. Akşam yemeği için Ayeder'deki otelimize geçiyoruz.

 

CUMARTESİ

6.GÜN AYDER YAYLASI  - RİZE - GÜMÜŞHANE : Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Zilkale ve Palovit Şelalesini geziyoruz akabinde, Rize şehir merkezine giderek Rize Bezi atölyesinde Rize bezi hakkında bilgi alarak Alış veriş zamanı veriyoruz. Akabinde çay fabrikasında çayın yapılışının izlenmesi uzmanlar tarafından fabrikayı gezerek çay alış veriş zamanı veriyoruz.. Daha sonra akşam yemeğini Zigana'da yaparak turumuzu bitiriyoruz. Gece yolculuğu yaparak Gaziantep’e varıyoruz. Bir dahaki turda beraber olmak dilekleriyle

 

OTELLERİMİZ SAMSUN  : GRAND ATAKUM TRABZON         : SANDAL OTEL AYDER          : SİS OTEL veya ÜMİT OTEL

 :::::::::::::::::::::::::::::


Genel Bilgiler


??ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER  

* ULAŞIM

* 4 GECE KONAKLAMA (2 gece ayder"de yayla oteli konaklama )

* 4 SABAH KAHVALTISI 

* 4 AKŞAM YEMEĞİ

* SEYAHAT SİGORTASI

* PROFESYONEL REHBERLİK

* BEYAZHAN TOUR GÜVENCESİ ve REFAKATİ 

* ARAÇ İÇİ SICAK – SOĞUK İÇECEKLER  

Not: Kişi başı 500 TL Kapora karşılığında kesin kayıtlar yapılacaktır..

 

?ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:   

Ordu Teleferik 10 ? ZİLKALE ve Palovit şelalesi dolmuş çıkış ücreti 50?

  MÜZE VE ÖREN GİRİŞ YERLERİ, 

ÖĞLEN YEMEKLERİ İLK GÜN KAHVALTI VE SON GÜN AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR..

YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR..

İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU  

Nakit Ödeme  1.250 ?

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

? 0-6 yaş çocuk: Ücretsiz

? 6-11 yaş çocuk:  1000 ?  

? 6-11 2. çocuk :  950 ?  

? 0-6 yaş koltuk istenirse : 650 ? 

  ? 12 yaş ve üstü Tam Ücret

? Single oda farkı ücreti : 300 ?  

Tur Programı

 GEZİMİZDE LAZIM OLABİLECEK ŞAHSİ EŞYALAR: (Tavsiye)  

* Yağışlara karşı Şemsiye veya yağmurluk

* Yaylalarda serinliğe karşı hırka veya mont

* Kulanacağınız kulaklıklar (Yeni TCK kanununa göre otobüste  kulaklık dağıtılmamaktadır.)

 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. BATUM İÇİN DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. KAMU GÖREVLİLERİ ÇALIŞTIKLARI KURUMLARINDAN YURT DIŞINA ÇIKIŞ İZNİ ALMAK ZORUNDALAR. 18 yaş altı çocuklar için; Anne ve baba vekaleti almak zorundalar (anne baba ile beraber tura katılmışsa gerek yok, Sadece Anne+Çocuk tura katılmışsa Babadan vekalet, Sadece Baba+ çocuk tura katılmışsa Anne'den vekalet almak zorundadır) 20 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. yeni kimlik başvurusu yapanlar geçici kimlik ve eski kimlikleri ile geçiş yapamazlar.

Not: Gezi süresince Acenta sorumlumuz gezi programını içerik aynı olacak şekilde sıralamayı değiştirebilir, gezi boyunca değerli eşyalarınızın kaybolmasından ve gümrükten kaynaklanan aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. grupla Batum'a giremeyen yolcular için ayrı bir program yapılmayacaktır. Bu gezi programının tüm hakları BEYAZHAN TOUR’a aittir.

 

:::::::::::::::::::::::::::::: İYİ YOLCULUKLAR DİLERİZ :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Diğer Bilgiler

KAYIT VE BİLGİ İÇİN 0342 320 00 22 -0532 732 1889 - 0542 636 35 41


Tur Fiyatı: 1475 1250 TL


Tur Tarihi: HER HAFTA ÇIKIŞLI


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541