BAYRAMDA DOĞU KARADENİZE GİDELİM Mİ?-06 HAZİRAN 2019 ÇIKIŞLI

BAYRAMDA DOĞU KARADENİZE GİDELİM Mİ?

TUR - 06 HAZİRAN 2019 ÇIKIŞLI

Ayder Yaylası, Uzungöl ve Şavşat Yaylalarında Konaklama Ayrıcalığıyla
3 GECE YAYLALARIN KALBİNDE KONAKLAMA

Tur Programı
Buluşma ve Hareket
(06 Haziran 2019 - PERŞEMBE)

Akşam saat 19:00’da acentamızda buluşma ve Gaziantep’ten hareket.
Gece yolculuğu ile yolda gerekli molaları vererek Trabzon'a hareket.

Ordu-boztepe1.GÜN / GAZİANTEP> TRABZON> UZUNGÖL;
(07 Haziran 2019 - CUMA)

Günün ilk ışıklarıyla yemyeşil doğa manzarasına uyanıyoruz. Kuş cıvıltıları eşliğinde kahvaltı alarak turumuza başlıyoruz. Meşhur Gümüşhane pestil ve kömesinin tadına baktıktan sonra Zigana Geçidi’nden Trabzon il sınırına geçerken Karadeniz bitki örtüsündeki yeşilin binbir tonuna şahitlik ediyoruz, Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha etkileneceksiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan yenileme çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır). Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır) 13. Yüzyıldan kalma Bizans eseri kiliseden dönüştürülen Cami ve Müze atmosferini tek bir noktada solumanıza vesile olan Küçük Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon’a has el emeği göz nuru gümüş kazaziye mağazasına uğrayıp ürünlerinin yapım aşamalarına şahitlik ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz manevi değerine paha biçilemeyen gümüş hediyelik eşyalardan alabilirler. Karadeniz denilince akla ilk gelenlerden biri olan çayın topraktaki filiz halinden başlayıp çay bardaklarımıza kadar gelen hikâyesini dinleyip anılarımıza çay toplama serüvenimizi de ekliyoruz. Çayın toplama, kurutulma, işleme ve demleme aşamaları hakkındaki püf noktalarını işin ustasından öğrenip çay fabrikasındaki bizlere ikram edilen çeşitli organik yayla çaylarının tadına bakıyoruz ve yola devam ediyoruz. İsmi üretildiği ilçe ile özdeşleşmiş olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama için Uzungöl’e sıfır mesafedeki yayla otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası Uzungöl’e ulaşmakta hiç zorluk yaşamayacağımız otelimizden çıkıp gölün eşsiz gece manzarası eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Coşandere Turistik Tesisleri: Açık Büfe Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: (EKSTRA) Trabzon Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Uzungöl Yeni Sezgin Otel
Rota: Gaziantep, Kahramanmaraş, Sivas, Gümüşhane, Trabzon, Uzungöl
Otele Giriş Saati: 19:00

Günün Aktiviteleri: Ayasofya Camii ve Müzesi, Trabzon Panoramik Şehir Turu, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Vatan Çay Fabrikası, Mehmet Kumbasar Sürmene Bıçak Atölyesi

2.GÜN / UZUNGÖL > RİZE > AYDER YAYLASI;
(08 HAZİRAN 2019 - CUMARTESİ )

Sabah açık büfe kahvaltı sonrası öğle vaktine kadar Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde dileyen misafirlerimiz göl manzarasına karşı çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. Tur otobüsüne geçerek yolculuğumuza Rize’ye doğru devam ediyoruz. Rize Şehir Merkezinde bulunan ve doğal bir tepe üzerine yapılmış Rize Kalesi çıkıyoruz, şehrin kuş bakışı manzarasının tadını çıkarıyoruz, sonrasında çiçek kokusularının hakim olduğu panoramik küçük bir ormanı anımsatan Botanik Bahçesini geziyoruz. Rize Bezinin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize varıyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Sonrasında gürül gürül akan Fırtına deresine hareket ediyoruz. Heyecanlı ve bir o kadar coşkun akan Fırtına deresi eşliğinde Çamlıhemşin’den geçerek Akşam yemeği ve konaklama için 1450 rakımlı Türkiye’nin en temiz hava sahasına sahip Ayder yaylasına çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Rize Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Yaylacı Otel
Rota: Uzungöl, Rize, Ayder Yaylası
Otele Giriş Saati: 19:00

Günün Aktiviteleri: Uzungöl Panaromik Gezi, Rize Kalesi, Rize Botanik Bahçe, Ayder Yaylası


3.GÜN / AYDER YAYLASI 
(09 HAZİRAN 2019 - PAZAR)

Uyandırma ve Açık Büfe kahvaltı sonrası Ayder yaylasının eşsiz atmosferinde siz değerli misafirlerimize öğleye kadar serbest zaman veriyoruz. sonrasında rafting heycanını dorukta yaşayacağımız Fırtına Deresine doğru hareket ediyoruz. Buz gibi serin ve hırçın sularında yaklaşık 1,5 saat süren uzun parkurda rafting yapıyoruz. (EKSTRA). Dileyen misafirlerimiz yaylada bulunan Kaçkar dağlarının merkezinden gelen, termal suyun çıktığı noktaya kurulan kaplıca tesisinden faydalanabilirler. İsterseniz şenliklerin düzenlendiği “Horon Düzü” çayırında vakit geçirebilir veya yürüme mesafesindeki “Gelin Tülü” şelalesini ziyaret edip fotoğraf çekebilirsiniz. Belirtilen saatte toplanma ve öğle yemeği için Mücidin yerine ziyaret. Aynı zamanda alabalık tesisi olan restoranda bölge insanın kendi sivri zekasıyla yaptığı bir birinden farklı buluşları sizleri hayrete düşürecek. misafirlerine özel ve ücretsiz “Muhteşem Yaylalar” turuna başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok dizinin çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerin, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası veriyoruz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750mt, Çat Deresi’nden ise 100mt yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, gür bir orman içerisindeki muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Otele dönüş ve akşam yemeği.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Mucidin Yeri: Rehber tavsiyesi: Alabalık
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Yaylacı Otel
Rota: Kaçkar Milli Park Gezisi
Otele Giriş Saati: 18:00

Günün Aktiviteleri: Ayder Kaplıcaları, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva(Çinçiva) Köyü, Taş Kemer Köprü

4.GÜN / ŞAVŞAT> ARDAHAN> ERZURUM> GAZİANTEP
(10 Haziran 2019 - PAZARTESİ )

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe aldıktan sonra bizleri bekleyen minibüslerimize binip görseliyle baş döndüren Şavşat Karagöl gezimiz için hareket ediyoruz. Gölün içerisindeki büyüklü küçüklü balıkların dansına izliyoruz. misafirlerimizi bekleyen sürpriz sonrası anı ölümsüzleştirmek toplanarak hatıra fotoğrafı çektiriyoruz ve dinleniyoruz. Hemen sonrasında dadaşlar diyorı olan eruzuruma doğru hareket ediyoruz. Erzurum’da bizi ilk karşılayan Aziziye tabyalarını ve Erzurum’un direniş fitilini ateşleyen Nene Hatun anıtını ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar İslam’ın sancaktarlığını yapmış Abdurrahman Gazi (Hz)’nin türbesini ziyaret edip buradaki buz gibi kar suyunu içiyoruz. Türk – İslam sanatının şaheserlerinden Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami ve Yakutiye medresesini rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Taşhan’da Oltu taşından yapılma tesbih ve gümüş takılara göz atıyor ve hatıra hediyelerimizi aldıktan sonra Akşam yemeği (EKSTRA) için Erzurum’un dillere destan meşhur Cağ kebabı ve Kadayıf dolmasını tadıyoruz. Gaziantep’e doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Ardahan'da serbest zamanda alınacak.
Akşam Yemeği: (EKSTRA) Yol üzerinde tesiste alınacak.
Rota: Artvin Şavşat, Ardahan, Erzurum, Gaziantep.

Günün Aktiviteleri: Şavşat KAragöl Gezisi, Erzurum Abdurrahman Gazi Türbesi Ziyareti, Çifte Minerali Medrese, Yakutiye Medresesi, Taşhan, Kümbetler


ANTEP5.GÜN / GAZİANTEP
(11 Haziran 2019 - SALI )

Bu muhteşem turdan kalma anılarla sabah saat 07:00’da Gaziantep’e varıyoruz. Bir başka BEYAZHAN TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

Kayıt ve Bilgi için;0532 732 18 89 - 0342 320 00 22

ÜCRET:1190 TL

DAHİL OLANLAR

3 Gece Programda Belirtilen Yayla Otellerinde Konaklama
Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri (Açık Büfe veya Set Menü)
İlk Gün Trabzon’da Açık Büfe Kahvaltı
Altındere Milli Park Giriş Ücreti
Sümela Manastırı Giriş Ücreti
Kaçkar Dağları Milli Park Giriş Ücreti
Zilkale, Palovit Şelalesi Minibüslü Tur Ücreti
Şavşat Karagöl Minibüslü Tur Ücreti
Sahara Milli Parkı Giriş Ücreti
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
Lüks Otobüsle Ulaşım
Araç İçerisinde Yapılacak İkramlar

DAHİL OLMAYANLAR

Otelde Alınacak Yemekler Haricindeki Öğünler
Otelde Alınacak Yemeklerde Talep Edilecek Ekstra Yiyecek-İçecekler
Öğle Yemekleri
Erzurum’da Alacağımız Son Akşam Yemeği
İsteğe Bağlı Fırtına Deresinde Rafting
İsteğe Bağlı Fırtına Deresinde Zipline
Kişisel Harcamalar


Genel Bilgiler


Tur Programı

Diğer Bilgiler


Tur Fiyatı: 1190 TL


Tur Tarihi: 6-11 Haziran


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541