Ramazan Bayramına Özel DİYARBAKIR & MARDİN TURU 1 GECE 2 GÜN

Ramazan Bayramı Özel DİYARBAKIR & MARDİN TURU

1 GECE 2 GÜN- 5* RAMADA BY WYNDHAM

                   04-06 HAZİRAN

KAYIT VE BİLGİ İÇİN;0532 732 18 89-0342 320 00 22

BAYRAMIN 1. GÜNÜ AKŞAM ÇIKIŞLI
00:00 ÜNİVERSİTE ATAPARK – 00:30 EMEK CELAL DOĞAN PARKI – 01:00 HAREKET

Bayramın 1. Günü Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece 00:00’da Üniversite Atapark önünden misafirlerimizi alarak 00:30’da Emek Celal Doğan Parkı’nda oluyoruz ve 01:00’da ilk rotamız Midyat’a gece yolculuğu yapmak üzere eğlenceli seyahatimize başlıyoruz.

1.GÜN | CARŞAMBA
MEŞHUR KAHVALTICI KADRİ - MİDYAT – TELKARİ PAZARI – ARTUKBEY KAHVECİSİ – KONUK EVİ – HASANKEYF – BATMAN – MALABADİ – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – ULUCAMİ – DÖRT AYAKLI MİNARE - SURLAR – SIRA GECESİ EYVAN EĞLENCESİ

Sabah saatlerinde Meşhur Kahvaltıcı Kadri Usta’da aldığımız lezzetli kahvaltının ardından Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası, yol üzerinde ham petrol kuyularını görerek yapımı devam eden Ilısu barajı ile sular altında kalacak olan erişilmez mağaralar anlamına gelen Hasankeyf’e varıyoruz. Restorasyon çalışmalarının devam ettiği, bu bakımdan bazı noktaların gezilemeyecek olması ihtimali bulunan Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi yaparak Kaleden inip El Rızk Caminin kalan tek parçası olan eşsiz minaresi Artuklu Fahrettin Karaaslan tarafından 1116 yılında yapılan orta çağın en büyük köprüsünü görüyoruz. Ardından Batman’a ulaşıyoruz, öğle yemeğimizi bölgeye uygun yöresel menü olarak aldıktan sonra 1147 yılında Artukoğulları döneminde inşa edilmiş olan Malabadi köprüsüne uğrayarak kısa bir çay-kahve molası veriyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcunu fotoğraflayıp Diyarbakır’ı keyifle izledikten ve On Gözlü Köprüyü ve köprüden gözüken surları fotoğrafladıktan sonra İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulucamii’ni geziyor Dört Ayaklı Minare’yi görüyoruz. Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır Surları’nı da fotoğrafladıktan sonra dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Sıra Gecesi Eyvan Eğlencesine katılıyoruz.

Alışveriş Noktaları: Midyat Telkari Pazarı
Sabah Kahvaltısı: Meşhur Kahvaltıcı Kadri Usta Ücrete Dahildir 
Öğle Yemeği: Yöresel Yemekler (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup Ücrete Dahildir 
Konaklama: 5* RAMADA BY WYNDHAM DİYARBAKIR vb. 
Günün Akşam Eğlencesi: Sıra Gecesi (Eyvan) Eğlencesi (Ekstra)

2.GÜN | PERŞEMBE:
MARDİN – MOR BEHREM KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ – ULU CAMİİ – PTT BİNASI - MARDİNLİ MARİLYN MONROE - KASIMİYE MEDRESESİ – DEYRULZAFERAN MANASTIRI – DARA ANTİK KENTİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Dillerin ve Dinlerin şehrine geçerek bir başyapıt tadındaki müze kent Mardin’i tanımaya başlıyoruz. Burada ilk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Bu sırada yerinde ise Mardin’li Marilyn Monroe’yi ziyaret ederek el emeği ile yaptığı sabunlardan alma ve fotoğraf çektirme imkanı buluyor, hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan(Eski Mardin Sokakları) geçip aracımıza binerek, Kasımiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını, Ardından antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kulelerinin yapıldığını öğreneceğiz. Kale (DarasAnastasiupolis), köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceleyeceğiz. Bu geziler sırasında yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde, yöre halkının Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu görecek ve fazlasıyla etkileneceksiniz. Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında 23:00 sularında Gaziantep’e sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka turlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Alışveriş Noktaları: Mardin Merkez ve Eski Mardin Sokakları 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir 
Öğle Yemeği: İçli Köfte, Kaburga Dolması vb. Yöresel Yemekler (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Dönüş Güzergahında Bedesten vb. Güvenilir Tesislerde Alınacaktır (Ekstra)

ÜCRETE DAHİLOLAN HİZMETLER
Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
Çevre Gezileri ve Araç İçi İkramlar
5* Ramada Hotel’de 1 Gece Konaklama
İki Açık Büfe Sabah Kahvaltısı 
Bir Akşam Yemeği (Açık Büfe veya Set Menü)
Bölgenin En İyi Rehberleri ile Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
TURSAB Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan Meşrubatlar
Müze ve Ören Yeri Girişleri 
Sıra Gecesi Eyvan Eğlencesi


Genel Bilgiler


MARDİN&DİYARBAKIR TURU ÖDEME NOTLARI
Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 100TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz. (Kapalı grup ödemelerinde otobüslü ulaşım için toplam ücretin minimum %35’i, uçaklı ulaşım için ise %55’i peşin olarak ödeme alınır.)
Kaparo ödemesini nakit olarak yapıp kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dahil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilirsiniz.
Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza/kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 9 aya varan taksit imkanınız mevcuttur.
Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkanı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.
Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 8 gün öncesine kadar yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 8 güne girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Hakkında Bilgilendirme; 
Deyrulzaferan Manastırı: 10TL
Devlet Konuk Evi: 2TL
Mardin Müzesi: 6TL (MüzeKart Geçerlidir)
Ücretlendirmeler gidilen son tarihlere göre yazılmış olup mevcut kurumlar tarafından yapılan değişiklikler acentanın sorumluluğunda değildir.

ACENTA & TUR NOTLARI
Bölgedeki; Sıra Gecesi gibi aktiviteler ekstra ücretli olup bu turlara katılmanız bölgede eğlenmenizi ve daha çok anı biriktirmenizi sağlayacaktır. 
Bölgedeki; Telkari Pazarı vb. işletmelerden çeyizlik-hediyelik olarak acentemize yapılan özel indirim ve kampanyalar ile bir çok ürün alabilme imkanına sahip olacaksınız.
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acenta sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. 
Programda “opsiyonel” olarak belirtilen bölgeler grubun normal hızda olması durumunda gezilecek olup, grubun yavaş hareket etmesi durumunda gezilmesi rehberin insiyatifindedir.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Tur operatörü grupların önceliklik olarak kayıt sırasına, sağlık durumuna, uyumuna ve isteklerine göre yerleştirme yapar.
Otellerimizde aynı standartlarda-seviyede olmak ve en az mevcut otel kadar iyi olmak kaydı ile değişim yapılabilir. Acentemiz otellerde mecburi, mücbir, öngörülemeyen veya engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişim olması durumunda misafirlerimizin onayına bilgisi sunulur.
Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
Turlarımız oteller, araçlar, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Araçlar kişi sayısına göre acenta tarafından belirlenmekte olup araç tipinde ya da yukarıda belirtildiği gibi araçta koltuk sözü verilemez. Acentamızın turlarda kullanmış olduğu araçlar yeni-son model araçlar olup kişi sayısına göre Turizm Belgeli 15, 19, 27, 31, 35, 46 ve 54 kişilik araçlar ile yapılmaktadır. 
Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 70 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Yeni çıkan yasalar ile Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir. Bu turumuz için yalnızca bir noktada MüzeKart kullanıldığı için MüzeKart alma zorunluluğu yoktur.

Tur Programı

TUR ÜCRETİ

KİŞİ BAŞI :450.TL

6-12 yaş:325.TL

0-6 yaş:0.TL(Araçta Koltuk Verilemeyebilir). Koltuk ücreti: 200.TL)

Otelde Tek Kişilik SNG Oda Farkı+100.TL

Diğer Bilgiler


Tur Fiyatı: 450 TL


Tur Tarihi: 4-6 Haziran


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541