05-06-07 NİSANUÇAKLI İSTANBUL TURU 2 GECE 3 GÜN

 

1.GÜN| 05 HAZİRAN ÇARŞAMBA
ÇAMLICA TEPESİ – ÇAMLICA CAMİİ – ORTAKÖY – DOLMABAHÇE SARAYI – BEYOĞLU – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – GALATA KULESİ - MİNİATÜRK

Değerli misafirlerimiz, sabah 04:00’da Emek Celal Doğan Parkı’nda buluşarak transfer aracımız ile havalimanına hareket ediyoruz. 04:45’te Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na varıyor, uçuş işlemlerimizi hallettikten sonra 06:15 THY Anadolujet uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. J

 

Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek İstanbul’un panoramik olarak en güzel seyredilebileceği Çamlıca Tepesi’nden İstanbul’a Merhaba diyoruz. Manzaraya karşı alacağımız açık büfe kahvaltı ikramımız eşliğinde eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz.. 2013 yılından bu yana yapımı devam eden ve 15 Mart 2019 tarihinde hizmete açılan Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii de fotoğrafladıktan sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden Avrupa Yakasına geçiyoruz. Köprünün Avrupa bacağında bulunan ve kartpostallarda sıkça gördüğümüz Ortaköy Sahili’nde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Osmanlı’nın son yüzyılındaki yönetim merkezlerinin başında gelen, bizleri görkemi ve ihtişamı ile karşılayan Dolmabahçe Sarayı’nı (selamlık bölümü) geziyoruz.

Sonrasında Beyoğlu’na geçerek İstanbul’un kalbi olan İstiklal Caddesi üzerinde rehberimizin bölge (St Antoine Kilisesi, Elhamra Sineması, Galatasaray Lisesi, Çiçek Pasajı, Mısır Apartmanı, İnci Pastanesi, Ayıa Trias Kilisesi, Veba Hastanesi vb.) tanıtımı eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Galata Kulesi’ne vardığımızda rehberimizin vereceği serbest zamanda öğle yemeğimizi alıyoruz. Serbest zaman sonrasında  Taksim Meydanı’ndan aracımıza binerek Miniatürk’e hareket ediyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin ilk adresi olan Miniatürk’te kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu yaptıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Çamlıca Tepesi’nde Alınacak Olup Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin Önerdiği Noktalarda veya Serbest Zamanda (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup Ücrete Dahildir

Konaklama: 5* LİONEL HOTELS

 

 

2.GÜN|06 HAZİRAN PERŞEMBE

TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – ALMAN ÇEŞMESİ – MİLYON TAŞI – DİKİLİTAŞ – YILANLI SÜTUN – YEREBATAN SARNICI –KAPALI ÇARŞI – EYÜP SULTAN – PİERRE LOTİ

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Yazlık avlusunda Marmara Denizi, Boğaz ve Haliç manzarasına aynı anda sahip olan sarayın tarihini rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf molası veriyoruz.        

Tarihi Yarımada gezimize Dünya’nın en büyük 3. Kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen, Bizans döneminin en önemli kilisesi, Osmanlı döneminde Camii ve günümüzde müze olarak kullanılan Ayasofya‘yı gezerek devam ediyoruz.

Ardından Sultanahmet’in Medrese, Daru-l Kurra, Muvakkithane, Sıbyan Mektebi, Arasta, Hamam, İmaret, Darü’ş-şifa ve Türbe’den oluşan külliyesini ziyaret ediyoruz. Adını göz alıcı mavi çinilerden alan Mavi Camii olarakta bilinen Sultan Ahmet Camii’ni gezdikten sonra Hipodrom bölgesinde Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi, Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milyon Taşı, Dikilitaş ve Yılanlı Sütun’u fotoğraflıyoruz.

Devamında olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Yerebatan Sarnıcı’nı gezerken rehberimizden Medusa’nın ilginç hikâyesini dinliyoruz. Sonrasında  yürüme mesafesindeki tarihi Bizans’a kadar dayanan asırlar öncesinin tek AVM’si ve Dünya’da finansın kalbi olan Kapalı Çarşı’ya geçerek alışveriş yapıyor, serbest zaman içerisinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Evliya Çelebi’nin hayranı olduğu ve cami içerisindeki avizelerin mısır hazinesi değerinde olduğunu ifade ettiği Süleymaniye Camii’ni ziyaret ediyoruz.

Rehberimizin Eminönü’nde verdiği serbest zaman içerisinde Kapalı Çarşıyı da gezip alışveriş yaptıktan sonra Eminönü’nden aracımıza binerek Eyüp bölgesine geçiyoruz.

Eyüp Sultan Hazretleri’nin Türbesini ve Camii ziyaretimiz sonrasında Pierre Loti’ye çıkarak İstanbul manzarasına karşı çay-kahve keyfi yapıyoruz. İstanbul’un ve boğazın akşam manzarasını da fotoğraflayıp huzur dolduktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimizegeçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin Önerdiği Noktalarda veya Serbest Zamanda (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup Ücrete Dahildir

Konaklama: 5* LİONEL HOTELS

 

 

3.GÜN|07 HAZİRAN CUMA

BALAT – FENER – ADALAR (Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada, Büyükada) – ÜSKÜDAR – MİHRİMAH SULTAN CAMİİ - AZİZ MAHMUT HÜDAİ TÜRBESİ – KIZ KULESİ - KADIKÖY

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında (Çukur vb.) bir çok film ve dizinin çekildiği, adeta film platosunu andıran karelerle dolu Balat ve Fener bölgesini geziyoruz. Turumuza mimari özelliği ile Dünya’nın tek demir kilisesi (Sveti Stefan Bulgar) olan şimdiki adı ile Bulgar Ortadoks Kilisesi’ni gezerek başlıyoruz. Ardından kendimizi Balat sokaklarına bırakıyor ve mükemmel fotoğraflar alıyoruz. Bu bölgedeki yürüyüşümüzü  Ortodoks mezhebinin merkezi olarak kabul edilen Fener Rum Patrikhanesi’nde sonlandırıyor ve Adalar’a hareket etmek üzere vapur iskelesine geçiyoruz.

Marmara’nın deniz havasını içimize çekerek Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada’ya doğru yol alıyoruz ve son olarak adaların incisi Büyükada’ya varıyoruz. Ada tanıtımını rehberimizden dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz adanın doğa kokusunu içine çekmek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan faytonlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak Aya Yorgi Kilisesi’ni ve adayı keşfe çıkabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler.

Adalar turumuzu tamamladıktan sonra Avrupa yakasından bindiğimiz vapura binerek Anadolu yakasında iniyor ve bizi bekleyen aracımız ile Üsküdar’a geçiyoruz. Üsküdar Kız Kulesi’nde vereceğimiz serbest zaman sırasında, bütün ulema ve evliya tarafından duasının kabul olduğu bildirilen Aziz Mahmut Hüdâi Hazretleri Türbesini ziyaret edebilecek ve Mihrimah Sultan Camii’ni görebileceğiz. Dileyen misafirlerimiz mevcut uygun zaman dahilinde alternatif olarak tekne ile ulaşım yaparak Kız Kulesi’nin direkt içine de girebileceklerdir. Güneşi Kız Kulesi’nde batırdıktan ve mükemmel günbatımı fotoğraflarını yakaladıktan sonra uçağımızın kalkacağı vakti doldurmak üzere  Kadıköy’e geçiyoruz.

Not: Üsküdar’dan Kadıköy’e geçmek; saat durumu ve grubumuzun istekleri doğrultusunda rehberimizin insiyatifinde yapılacak olup opsiyoneldir. Kadıköy’e gidilmeyip Üsküdar’da vakit doldurulup direk havalimanına geçilebilir.

Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından 21:00’da aracımıza binerek Gazi Şehrimize
dönüş uçağımıza binmek üzere (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı’na geçiyoruz.
Tarih, kültür, doğa ve sanat dolu keyifli turumuzu tamamladıktan sonra 23:35 THY Anadolujet seferi ile Gaziantep’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İndiğimizde bizi bekleyen transfer aracımıza binerek şehir merkezindeki ilk kalkış noktamıza varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile başka GEZİ DÜNYASI organizasyonlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin Önerdiği Noktalarda veya Serbest Zamanda (Ekstra)

Akşam Yemeği: Üsküdar-Kadıköy Bölgesinde Serbest Zamanda (Ekstra)

 

 


 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

ü THY Anadolujet ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

ü Gaziantep-Oğuzeli Havaalanı Transferleri

ü İstanbul İçi Lüks Turizm Araçları ile Seyahat

ü Çevre Gezileri ve Araç İçi İkramlar

ü 3 Sabah Kahvaltısı

(Birincisi Çamlıca Tepesinde)

ü 2 Akşam Yemeği

ü 2 Gece 5* LİONEL HOTELS Konaklaması (Avrupa Yakasında)

ü Programda Belirtilen Otel İçi Hizmetler

ü Profesyonel Kokartlı İstanbul Rehberi Hizmeti

ü Adalar Turu Vapur Ücretleri

ü Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi

ü GEZİ DÜNYASI Güvencesi

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

û Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan Meşrubatlar

û Müze, Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri

û Diğer Kişisel Harcamalar

 

 

 

 

 

 YETİŞKİN TUR ÜCRETİ

NAKİT

:

1550.TL

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM

:     

1590.TL

KREDİ KARTINA 6 AYA VARAN TAKSİT

:

1650.TL  (WORD,CARDFİNANS,TEB,PARAF)

Otelde Tek Kişilik SNG Oda Farkı

:

+320TL  (İki Gece Toplam)

 

ÇOCUK TUR ÜCRETİ (2 YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR)

02-11 YAŞ

:

1350TL

 

 

 

ÖDEME NOTLARI

 

· Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 500TL  ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir.

 

· Kaparo ödemesini nakit olarak yapıp kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dahil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilirsiniz.

 

· Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza/kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 9 aya varan taksit imkanınız mevcuttur.

 

· Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkanı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.

 

· Özel günler haricindeki bütün karayolu ulaşımlı turlarımızda tur tarihinden 8 gün öncesine kadar yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 8 güne girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır. Uçaklı programlarda, kayıt sonrası herhangi bir iade ödeme yapılmaz. Herhangi bir iptal-iade koşulu mevcut değildir.

 

TUR NOTLARI

 

Ø Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acenta sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan (bölge-tekne vb.) turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Adalar turu için binilecek iskele grubun hızına/ biniş saatine göre farklılık gösterebilir.

 

Ø Kalkış noktalarımızdan olan Celal Doğan Parkı’nda akşamları güvenliği de bulunan ücretsiz açık otopark mevcuttur.

 

Ø Uçaklı programlarda her misafir grubu rehberin belirttiği saatlere kesinlikle uymalıdır. Otobüslü program olmadığı için aksatılma yapılamamaktadır ve program yetiştirilmek durumundadır. Gruba yetişemeyen misafirler bir sonraki noktaya ulaşımlarını kendileri sağlamak durumundadır.

 

Ø Programda opsiyonel olarak belirtilen bölgeler grubun normal hızda olması durumunda gezilecek olup, grubun yavaş hareket etmesi vb. durumlarda gezilmesi rehberin insiyatifindedir.

 

Ø Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Tur operatörü grupların önceliklik olarak kayıt sırasına, sağlık durumuna, uyumuna ve isteklerine göre yerleştirme yapar.

 

Ø Otellerimizde aynı standartlarda-seviyede olmak ve en az mevcut otel kadar iyi olmak kaydı ile değişim yapılabilir. Acentemiz otellerde mecburi, mücbir, öngörülemeyen veya engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişim olması durumunda misafirlerimizin onayına bilgisi sunulur.

 

Ø Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.

 

Ø Turlarımız oteller, araçlar, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Araçlar kişi sayısına göre acenta tarafından belirlenmekte olup araç tipinde ya da yukarıda belirtildiği gibi araçta koltuk sözü verilemez. Acentamızın turlarda kullanmış olduğu araçlar yeni-son model araçlar olup bütün turlarımız lüks ve konfor içerisinde ikramlarımız ile yapılmaktadır.

 

Ø Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 70 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Öğretmenlerimize Ekim ayından bu yana müze girişleri ücretsizdir. İstanbul Turu için MüzeKart almanız faydanıza olacaktır.

 

 

 


Genel Bilgiler


Turun Adı

:

UÇAKLI İSTANBUL TURU

Gezi Süresi

:

2 GECE 3 GÜN

Ulaşım

:

GİDİŞ-DÖNÜŞ THY ANADOLUJET
İSTANBUL İÇİ LÜKS TURİZM ARAÇLARI

Konaklama

:

2 GECE KONAKLAMA 5* LİONEL HOTELS (AVRUPA YAKASI)

TUR TARİHLERİ

 

05-06-07 NİSAN

 

PROGRAMIMIZ 20 KİŞİ İLE SINIRLIDIR!.

Tur Programı

Diğer Bilgiler


Tur Fiyatı: 1550 TL


Tur Tarihi: 5-7 Haziran


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541