29 ARALIK-1 OCAK BURSA ESKİŞEHİR TURU / 2 GECE 3 GÜN 5* ANEMON ESKİŞEHİR & 4* BERUSSA HOTEL BURSA ULUDAĞ

29 ARALIK-1 OCAK BURSA ESKİŞEHİR TURU / 2 GECE 3 GÜN

5* ANEMON ESKİŞEHİR & 4* BERUSSA HOTEL BURSA ULUDAĞ

 

1.GÜN | CUMARTESİ

 

HAREKET GÜNÜ

 

Perşembe günü Celal Doğan Parkında siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak (hareket saati) 19:00’da ilk rotamız Yeşil Bursa’ya doğru eğlenceli seyahatimize başlıyoruz.

 

2.GÜN |PAZAR

CUMALIKIZIK KÖYÜ – TOPHANE – ORHAN VE OSMAN GAZİ TÜRBELERİ – SAAT KULESİ – KOZA HAN – PİRİNÇ HAN – ULUCAMİ – IRGANDI KÖPRÜSÜ – YEŞİL TÜRBE – EMİR SULTAN CAMİ –  ULUDAĞ YOLU BERUSSA HOTEL MANZARASI - TARİHİ İNKAYA ÇINARI – AKŞAM EĞLENCESİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah saatlerinde UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen ve Kınalı Kar dizisinden hatırladığımız Cumalıkızık Köyü’nde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra tarihi dokunun çok iyi korunduğu köy sokaklarında güzel fotoğraflar alıyor ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri Halil Bey Konağı ve Etnografya Müzesi’ni (opsiyonel) geziyoruz. Sonrasında Tophane Surları’nın yanında bulunan Mehmet Çelebi tarafından 1421 de yaptırılan ve Bursa’nın sembolü haline gelen  Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret ediyor Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi'ni (opsiyonel) gezip Bursa Saat Kulesi yanında manzaraya karşı çay-kahve-fotoğraf molası veriyoruz.  Bursa’ya karşı güzel fotoğraflar aldıktan sonra Meşhur İskender Kebap’tan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından sırasıyla Koza Han, Pirinç Han ve çevresindeki Bursa çarşılarını, Evliya Çelebi’nin, Bursa’nın Ayasofya’sı dediği görkemli Ulucami‘yi geziyoruz. Heykel üzerinden Setbaşı’na geçerek Irgandı Köprüsü’nde mükemmel fotoğraflar alıyor ve Yeşil Türbe ile Emir Sultan Cami’ni geziyoruz. Bursa şehir turumuzun ardından ilk günün yorgunluğunu atmak üzere Bursa’nın en iyi manzarasına sahip otelimizde akşam yemeği ve dinlenme. Akşam yemeği sonrasında Uludağ yolunda bulunan ve otelimize 5 dakika mesafede olan Tarihi İnkaya Çınarına gidilecektir. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile Bursa’nın Nevizadesi haline gelmiş olan Arap Şükrü Sokağı’nda gece eğlencesine de katılabilirler.

 Konaklama: 4* BERUSSA HOTEL BURSA ULUDAĞ

 

Alışveriş Noktaları: Cumalıkızık Pazarı, Bursa’nın Han ve Çarşıları

 

Sabah Kahvaltısı: Cumalıkızık Köyü’nde Doğa Kahvaltısı (Ücrete Dahil)

 

Öğle Yemeği:  Meşhur İskender Kebap veya Pideli Köfte (Ekstra)

 

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü (Ücrete Dahil)

 

Günün Akşam Gezisi/Eğlencesi: Tarihi İnkaya Çınarı, Arapşükrü (opsiyonel)

3.GÜN |PAZARTESİ

 

ULUABAT GÖLÜ – GÖLYAZI KÖYÜ – AĞLAYAN ÇINAR – TRİLYE – FATİH CAMİ – TAŞ MEKTEP – MUDANYA – MÜTAKERE EVİ – ESKİŞEHİR – ANEMON HOTEL  – 222 AKŞAM EĞLENCESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, hayran kalacağınız Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi duran minik bir adacık olan Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz. İnce bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımada olan Gölyazı Köyü’nde eski sahipleri, Rumlardan kalan taş kilisesi, tekne turu, komşu adalarındaki tarihi eser kalıntıları, sokak direklerine yuva ören leylekleri ve sandal turu derken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Antik çağda adı Apolyont olan köyün Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyip, köy meydanında bulunan 450 yıllık "Ağlayan Çınar" olarak adlandırılan asırlık çınarın altında yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Verilen serbest zaman içinde tarihi kent duvarları arasında yürüyüş yaptıktan sonra Bursa’nın en güzel denizine sahip, Alaçatı’yı andıran evleri ve zeytinleri ile ünlü Trilye’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Trilye’de deniz kokusunu içimize çekip renkli sokaklarında güzel fotoğraflar aldıktan sonra Fatih Cami ve Taş Mektep’i geziyoruz. Trilye gezimiz sonrasında 20 dakika mesafedeki Mudanya’ya geçiyor ve Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri olan Mütareke Evi’ni ziyaret ediyoruz. Mudanya’nın meşhur Kokoreç-Köfte vb. menülerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra tamamen kaynaşmış olan grubumuz ile birlikte Türkiye’nin Avrupası olarak adlandırılan Eskişehir’e doğru 3 saatlik oyun ve eğlence dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde vardığımız Eskişehir’e merhaba dedikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle en popüler gece kulübü olan 222’de eğlenceye gidilecektir.

Konaklama: 5* ANEMON HOTEL ESKİŞEHİR

 

Alışveriş Noktaları: Trilye Çarşısı, Mudanya, Eskişehir Merkez

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil)

 

Öğle Yemeği:  Gölyazı(Balık) veya Mudanya (Kokoreç-Köfte-Balık) vb. (Ekstra)

 

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü (Ücrete Dahil)

 

Günün Akşam Eğlencesi: Park 222 Gece Kulübü (Ekstra)

 

 4.GÜN |SALI

 

ESKİŞEHİR – KENT PARK – SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI – MADAM TUSSAUD BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ – ODUNPAZARI – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – ATLIHAN ÇARŞISI – PORSUK ÇAYI – TEKNE TURU –DEVRİM ARABASI 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frig’ler tarafından kurulan, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlü Eskişehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak Eskişehir’in  en büyük parkı olan 400 bin metrekarelik alan içinde, yediden yetmişe herkes için keyifli bir dinlence ve eğlence alanı, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta ve tematik düzenlemeleri ile dikkatleri çeken  Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda güzel vakit geçirdikten sonra Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini geziyoruz.  Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Ardından Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan, 19. Yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerini Odunpazarı evlerini görüyoruz. Kurşunlu Külliyesi gezimizin ardından; binası restore edilmiş üç Odun pazarı evinin birleştirilmesiyle oluşmuş olan Türkiye’nin ilk Cam Sanatları Müzesi’nde birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflama imkanı buluyoruz. Eskişehir’e özgü lületaşı ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu Atlıhan Çarşısı gezimiz sonrasında hava şartları müsait olduğu takdirde şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı'nda tekne gezisi yapacağız. Eskişehir’i kuşbakışı seyredebileceğimiz Şelale Park(opsiyonel) gezimizi de yaptıktan sonra son olarak Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Eskişehir turumuzu da tamamladıktan sonra akşam saatlerinde bölgeden ayrılıp Gaziantep’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Alışveriş Noktaları: Eskişehir Atlıhan Çarşısı vb.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil)

 

Öğle Yemeği:  Eskişehir Merkez Restoranları vb. (Ekstra)

 

Akşam Yemeği: Dönüş Güzergahında Kaliteli ve Güvenilir Tesislerde (Ekstra)

 

 5.GÜN |ÇARŞAMBA

 

VARIŞ GÜNÜ

 


Genel Bilgiler


ÜCRET SADECE  690 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Yüksek model Araçlar ile Seyahat

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

2 Gece 4 ve 5* Otellerde Konaklama

Otellerde Alınan 2 Akşam Yemeği

İlk Gün Dahil 3 Sabah Kahvaltısı

Milli Park Giriş Ücretleri

Otopark ve Otoban Ücretleri

TURSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramları

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Öğle Yemekleri ve İçecekler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Aktiviteler

Tur Programı

ACENTA & TUR NOTLARI

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acenta sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur.

 

Programda “opsiyonel” olarak belirtilen bölgeler grubun normal hızda olması durumunda gezilecek olup, grubun yavaş hareket etmesi durumunda gezilmesi rehberin insiyatifindedir.

 

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Tur operatörü grupların kayıt sırasına, sağlık durumuna, uyumuna ve isteklerine göre yerleştirme yapar.

 

Otellerimizde aynı standartlarda-seviyede olmak ve en az mevcut otel kadar iyi olmak kaydı ile değişim yapılabilir. Acentemiz otellerde mecburi, mücbir, öngörülemeyen veya engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişim olması durumunda misafirlerimizin onayına bilgisi sunulur.

 

Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.

 

Turlarımız oteller, araçlar, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Araçlar kişi sayısına göre acenta tarafından belirlenmekte olup araç tipinde ya da yukarıda belirtildiği gibi araçta koltuk sözü verilemez. Acentamızın turlarda kullanmış olduğu araçlar yeni-son model araçlar olup bütün turlarımız lüks ve konfor içerisinde Beyazhan Turizmikramlarımız ile yapılmaktadır.

 

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 70 TL, Öğrenci/Öğretmen müze kartı ücreti 30 TL’dir.

 Gaziantep Otobüs  kiralama,Gaziantep Minibüs  kiralama,Gaziantep Otomobil Kiralama,Gaziantep Araç  kiralama,Gaziantep Araba kiralama.Turia Turizm  Kültür Turları,Turistik Turlar, Gap Turu, Kradeniz Turu,Otobüs Kiralama

Diğer Bilgiler


Tur Fiyatı: 750 690TL


Tur Tarihi: 29 ARALIK-1 OCAK


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541