MASALLAR DİYARI KAPADOKYA TURU HER HAFTA SONU CUMA GÜNÜ ÇIKIŞLI

MASALLAR DİYARI KAPADOKYA TURU

HER HAFTA SONU CUMA GÜNÜ ÇIKIŞLI

Gezi Süresi : 1 GECE 2 GÜN

Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR

 Konaklama : 5* PERISSIA HOTEL

Tur Tarihleri: Kasım Ayı içerisinde her Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 23.30’da Celal Doğan Parkında siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak (hareket saati) 00.00’da ilk rotamız Ürgüp’e doğru eğlenceli seyahatimize başlıyoruz.

 1.GÜN |CUMARTESİ SICAK HAVA BALONLARI – KIZILIRMAK ASMA KÖPRÜ – IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU/KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – NARLIGÖL KRATER GÖLÜ – ONYX VE TAŞ ATÖLYELERİ – TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah saatlerinde vardığımız Avanos’ta peri bacaları arasında sıcak hava balonlarını fotoğraflayarak kendimizi masallar diyarında hissettikten sonra Kızılırmak Nehri’ne nazır olan tesisimizde kaz ve ördek sesleri eşliğinde açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz. Kızılırmak üzerindeki Asma Köprüde küçük bir yürüyüş ve fotoğraf çekimi sonrası Ihlara Vadisi’ne geçiyoruz. Melendiz Çayı boyunca yapacağımız Ihlara Vadi yürüyüşü 380 merdivenlik inişten sonra başlıyor. Ihlara Vadi turumuzdan sonra öğle yemeğimizi Melendiz Çayı üzerinde kurulan restoranımızda suyun üzerinde lezzetli bir öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli Ihlara yürüyüşümüzden sonra Derinkuyu/Kaymaklı Yer Altı Şehrine doğru yola çıkıyoruz. Hepimizin unutulmazlar listesine ekleyebileceği arkeolojik ve etkileyici bir yer olan Derinkuyu, yerin altında sığınak olarak yapılan ve binlerce kişinin yaşayabileceği görkemli bir yapıdır. Yer altı şehrini gezdikten sonra yol üzerinde Narlı göl Krater Gölüne uğrayarak muhteşem fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bölgenin en önemli el sanatlarından biri olan Onyx ve Hediyelik Eşya Atölyesini de ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz. Otelimizde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile dağın içine amfi sisteminde yapılmış olan muhteşem taş mekânımızda Türk Gecesi eğlencemize geçiyoruz...

Konaklama: 5* PERİSSİA HOTEL ÜRGÜP

 Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri Sabah Kahvaltısı: Ihlara Vadisine Nazır Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (Ücrete Dahil)

 Öğle Yemeği: Melendiz Çayı Üzeri Belisırma Restaurant (mercimek çorbası, salata, kiremitte tavuk/ balık /et / köfte /vejeteryan, meyve) (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil) Günün Akşam Gezisi/Eğlencesi: Uranos Restoran vb. (Ekstra)

 

 2.GÜN |PAZAR PERİ BACALARI – DEVRENT(HAYAL) VADİSİ – PAŞABAĞ – ZELVE/GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÇÖMLEK ATÖLYELERİ - GÖREME PANORAMA – UÇHİSAR KALESİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÜÇ GÜZELLER PANORAMA – TURASAN ŞARAP FABRİKASI VE MAHSENLERİ - ASMALI KONAK

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, güne eşsiz bir seyir ve fotoğraf deneyimi yaşayacağımız Devrent(Hayal Vadisi) ve Paşabağ vadilerini gezip en güzel Peri Bacalarını yerinde göreceğiz, bu bölümde ayrıca bölgenin oluşumu-tarihi ve coğrafyasını öğreneceğiz. Zelve Açık Hava Müzesi / Göreme Açık Hava Müzesinde hem erken Hristiyanlık dönemi hakkında bilgi sahibi olacağız hem de kaya oluşumlarının içerisine kurulan yerleşim/manastırda en iyi fotoğraf karelerini yakalayacağız. Bölgenin simgelerinden biri olan çanak-çömleğin nasıl yapıldığını görmek ve yapımını yerinde denemek için Avanos’taki Çanak Atölyesini gezeceğiz. Daha sonra öğle yemeğimizi açık büfe olarak restoranımızda alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Göremeyi panoramik olarak göreceğiz. Göreme Esentepe’de “O Ağacın Altı” ‘ndaçay-kahve keyfi yaptıktan sonra Uçhisar kale altını fotoğraflayıp Güvercinlik Vadisini tepeden gören noktadan Nazar Boncuklu Ağaç’ta güzel kareler yakalıyoruz. Ürgüp’e doğru yola çıkarken rehberimizin anlatımı eşliğinde Üç Güzeller’i panaromik olarak fotoğraflayıp Turasan Şarap Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Şarap fabrikasını gezmek istemeyen misafilerimiz direk yürüme mesafesinde olan Asmalı Konak veya Yer Gök Aşk Dizi Konağı (Hancıoğlu Konağı) gezimizi yapıyoruz. Eğlenceli ve keyifli gezimizin ardından

 17:00 sularında Gaziantep’e hareket ediyoruz. Kültür dolu turumuzu tamamladıktan sonra eğlenceli yolculuğumuz ile 23:00 sularında Gaziantep’e ilk kalkış noktamıza varıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizle başka Beyazhan turlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri

 Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil)

 Öğle Yemeği: Uranos Restoran veya Han Restoran (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş Güzergahında Kaliteli ve Güvenilir Tesislerde (Ekstra)


Genel Bilgiler


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER  Yüksek model Araçlar ile Seyahatü  Profesyonel Rehberlik Hizmetleriü  1 Gece 5* Perissia Hotel Konaklamaü  Otelde Alınan Akşam Yemeğiü  İlk Gün Dahil 2 Sabah Kahvaltısıü  Gece Eğlenceleri ve Aktivite Transferleriü  Milli Park Giriş Ücretleriü  Otopark ve Otoban Ücretleriü  TURSAB Seyahat SigortasıüAraç İçi İkramlarıü

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER  Öğle Yemekleri ve İçeceklerû  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleriû  Ekstra Aktivitelerû

YETİŞKİN TUR ÜCRETLERİ Otellerde 2 veya 3 Kişilik Odalarda : 350.TL (Kişi Başı Ücret)

Otellerde SNG Tek Kişilik Özel Odalarda : 350 + 75.TL = 425.TL (Kişi Başı Ücret)

 ÇOCUK TUR ÜCRETLERİ;

 6-12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ : 300.TL (Otellerde 2 veya 3 Kişilik Odalarda)

 0-6 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ : 0.TL- ÜCRETSİZ |

 KOLTUK ÜCRETİ: 200.TL

Tur Programı

KAPADOKYA TURU ÖDEME NOTLARI  Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 100TL ön ödeme(kaparo) ödemesi  yapmanız yeterlidir.

Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.  Kaparo ödemesini nakit olarak yapıp kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak  yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dahil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilirsiniz.  Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza/kampanyalarımıza özel değişen vade farkı  seçenekleriyle 9 aya varan taksit imkanınız mevcuttur.  Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkanı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.  Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 8 gün öncesine kadar yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 8 güne girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.

 KAPADOKYA TURU ACENTA TAVSİYELERİ

  Rehberimizin veya tur sorumlumuzun tavsiyelerine uyarsanız turunuz çok daha başarılı ve verimli geçecektir. Unutmayın ki acenta personellerimizden kaptanımıza, muavinimize, tur sorumlumuza ve rehberimize kadar herkes sizlerin memnuniyeti için ellerinden geleni yapacaklardır.  Otelden daha çok içinde bulacak olduğumuz aracımızı bir nevi evimiz olarak görerek temiz tutmaya özen gösterelim. Otobüs içerisinde acenta ikramlarımız sürekli olarak yapılacak olup orta kapı hizasında çöp sürekli mevcuttur ve yine orta kapı hizasındaki su dolabı da yolculuk harici bölgeyi gezerken de açık büfe olarak sürekli hizmetinizdedir.

 ACENTA & TUR NOTLARI  Bölgedeki; Türk Gecesi, Balon Turu, Atv Safari gibi etkinlikler ekstra ücretli olup bu turlaraØ katılmanız bölgede eğlenmenizi ve daha çok anı biriktirmenizi sağlayacaktır. Atv safari gibi etkinliklere katılım yapmayan misafirlerimiz için rehberimiz tarafından alternatifler oluşturulacaktır.  Bölgedeki; Taş Atölyelerinde nadide kolye/küpe/takı vb. parçalar bulunurken, Çanak-ÇömlekØ Atölyelerinden çeyizlik-hediyelik olarak acentemize yapılan özel indirim ve kampanyalar ile bir çok ürün alabilme imkanına sahip olacaksınız.  Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yolØ şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acenta sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur.  Programda “opsiyonel” olarak belØirtilen bölgeler grubun normal hızda olması durumunda gezilecek olup, grubun yavaş hareket etmesi durumunda gezilmesi rehberin insiyatifindedir.  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Tur operatörü  grupların kayıt sırasına, sağlık durumuna, uyumuna ve isteklerine göre yerleştirme yapar.  Otellerimizde aynı standartlarda-seviyede olmak ve en az mevcut otel kadar iyi olmak kaydı ile değişim yapılabilir. Acentemiz otellerde mecburi, mücbir, öngörülemeyen veya engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişim olması durumunda misafirlerimizin onayına bilgisi sunulur.  Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumundaØ acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.  Turlarımız oteller, araçlar, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Araçlar kişi sayısına göre acenta tarafından belirlenmekte olup araç tipinde ya da yukarıda belirtildiği gibi araçta koltuk sözü verilemez. Acentamızın turlarda kullanmış olduğu araçlar yeni-son model araçlar olup bütün turlarımız lüks ve konfor içerisinde Beyazhan ikramlarımız ile yapılmaktadır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınaØ verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 70 TL, Öğrenci/Öğretmen müze kartı ücreti 30 TL’dir.

Diğer Bilgiler


Tur Fiyatı: 550 450TL


Tur Tarihi: HER CUMA


Kategori: Yurtiçi Tur


Ön Rezervasyon

DESTEK HATTI


Sabit: 0342 320 0022

Gsm: 0542 636 3541